
Rayo Vallecano Recent Form 2026
La Liga 2025/26
A look at Rayo Vallecano's last 5 La Liga results, including goals scored, goals conceded, and points from recent matches.
Ultimi 5 Risultati
WLWDWW L W D W
10/15
Points
7
Goals Scored
6
Goals Conceded
Partita per Partita
| Date | Opponent | H/A | Score | Result |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-03 | Elche | H | 1–0 | W |
| 2026-04-12 | Mallorca | A | 3–0 | L |
| 2026-04-23 | Espanyol | H | 1–0 | W |
| 2026-04-26 | Real Sociedad | H | 3–3 | D |
| 2026-05-03 | Getafe | A | 0–2 | W |
Altre Squadre di La Liga 2025/26
| Barcelona | 29W 1D 4L — 88 pts |
| Real Madrid | 24W 5D 5L — 77 pts |
| Villarreal | 22W 5D 8L — 71 pts |
| Atlético de Madrid | 19W 6D 9L — 63 pts |
| Betis | 13W 14D 7L — 53 pts |
| Celta | 12W 11D 11L — 47 pts |
| Getafe | 13W 6D 16L — 45 pts |
| Athletic Bilbao | 13W 5D 17L — 44 pts |
| Real Sociedad | 11W 10D 13L — 43 pts |
Vedi statistiche complete di Rayo Vallecano →
Includes historical probability chart, all fixtures, and live standings.