
Brentford Recent Form 2026
Premier League 2025/26
A look at Brentford's last 5 Premier League results, including goals scored, goals conceded, and their current relegation probability.
Letzte 5 Ergebnisse
DDLWLD D L W L
5/15
Points
6
Goals Scored
7
Goals Conceded
Brentford are currently at 0.0% probability of relegation, based on live Monte Carlo simulations. Brentford's recent form is a key factor in whether their relegation odds continue to rise or fall heading into the final phase of the season.
Spiel für Spiel
| Date | Opponent | H/A | Score | Result |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-11 | Everton | H | 2–2 | D |
| 2026-04-18 | Fulham | H | 0–0 | D |
| 2026-04-27 | Manchester United | A | 2–1 | L |
| 2026-05-02 | West Ham | H | 3–0 | W |
| 2026-05-09 | Manchester City | A | 3–0 | L |
Andere Premier League 2025/26 Teams
| Arsenal | 24W 7D 5L — 79 pts |
| Manchester City | 22W 8D 5L — 74 pts |
| Manchester United | 18W 11D 7L — 65 pts |
| Liverpool | 17W 8D 11L — 59 pts |
| Aston Villa | 17W 8D 11L — 59 pts |
| Bournemouth | 13W 16D 7L — 55 pts |
| Brighton | 14W 11D 11L — 53 pts |
| Chelsea | 13W 10D 13L — 49 pts |
| Everton | 13W 10D 13L — 49 pts |
Vollständige Statistiken von Brentford anzeigen →
Includes historical probability chart, all fixtures, and live standings.