
Hull City Recent Form 2026
EFL Championship 2025/26
A look at Hull City's last 5 EFL Championship results, including goals scored, goals conceded, and points earned in recent matches.
Last 5 Results
DDLWDD D L W D
6/15
Points
6
Goals Scored
6
Goals Conceded
Match-by-Match
| Date | Opponent | H/A | Score | Result |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-18 | Birmingham City | H | 1–1 | D |
| 2026-04-21 | Leicester City | A | 2–2 | D |
| 2026-04-25 | Charlton Athletic | A | 2–1 | L |
| 2026-05-02 | Norwich City | H | 2–1 | W |
| 2026-05-08 | Millwall | H | 0–0 | D |
Other EFL Championship 2025/26 Teams
| Coventry City | 28W 11D 7L — 95 pts |
| Ipswich Town | 23W 15D 8L — 84 pts |
| Millwall | 24W 11D 11L — 83 pts |
| Southampton | 22W 14D 10L — 80 pts |
| Middlesbrough | 22W 14D 10L — 80 pts |
| Wrexham | 19W 14D 13L — 71 pts |
| Derby County | 20W 9D 17L — 69 pts |
| Norwich City | 19W 8D 19L — 65 pts |
| Birmingham City | 17W 13D 16L — 64 pts |
View full Hull City stats →
Includes historical probability chart, all fixtures, and live standings.