
Bournemouth Recent Form 2026
Premier League 2025/26
A look at Bournemouth's last 5 Premier League results, including goals scored, goals conceded, and their points from recent matches.
Últimos 5 Resultados
WWDWWW W D W W
13/15
Points
10
Goals Scored
4
Goals Conceded
Partido a Partido
| Date | Opponent | H/A | Score | Result |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-11 | Arsenal | A | 1–2 | W |
| 2026-04-18 | Newcastle | A | 1–2 | W |
| 2026-04-22 | Leeds United | H | 2–2 | D |
| 2026-05-03 | Crystal Palace | H | 3–0 | W |
| 2026-05-09 | Fulham | A | 0–1 | W |
Otros Equipos de Premier League 2025/26
| Arsenal | 24W 7D 5L — 79 pts |
| Manchester City | 22W 8D 5L — 74 pts |
| Manchester United | 18W 11D 7L — 65 pts |
| Liverpool | 17W 8D 11L — 59 pts |
| Aston Villa | 17W 8D 11L — 59 pts |
| Brighton | 14W 11D 11L — 53 pts |
| Brentford | 14W 9D 13L — 51 pts |
| Chelsea | 13W 10D 13L — 49 pts |
| Everton | 13W 10D 13L — 49 pts |
Ver estadísticas completas de Bournemouth →
Includes historical probability chart, all fixtures, and live standings.